לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים טולטול מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
המפכ``ל סיפר: נצ``מ גור ניסה לסחוט אותי  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית

עדכונים של נקים:

זהותו של מפקד הימ"מ נחשפת בשלומיאליות שלו עצמו של הצנזורה ושל השב"כ
ראשון 16.06.24 13:00

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מעריב
אורח

הודעהפורסם: ראשון 22.10.06 19:42    נושא ההודעה: המפכ``ל סיפר: נצ``מ גור ניסה לסחוט אותי

המפכ"ל סיפר: נצ"מ גור ניסה לסחוט אותי

היום הותרו לפרסום חלקים מתצהיר של מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קראדי, בפני ועדת זיילר, בה טען כי מפקד הימ"ר לשעבר אמר לו: "מופעל עלי לחץ לעשות לך בלגאן. קדם אותי ונסגור עניין"

דפדף בחדשות
אפרת פורשר
עדכון אחרון : 22/10/2006 13:45

האם מפכ"ל המשטרה נסחט על ידי אחד מפקודיו? היום נודע כי המפכ"ל, רב-ניצב משה קראדי, הגיש בשבוע שעבר תצהיר לועדת זיילר, בו הוא מפרט פגישה שהתקיימה בינו לבין מפקד ימ"ר דרום לשעבר, ניצב-משנה אמיר גור, כחצי שנה לפני הקמת הוועדה, שבמהלכה, טוען המפכ"ל, ניסה גור לאיים עליו. קראדי אף הציג בפני חברי הוועדה הודעת SMS ששלח לו גור לאחר מכן. במקביל, החלה הבוקר עדותו של ניצב-משנה יורם לוי, החשוד בקיום קשרים לא תקינים עם האחים פריניאן.

קראדי העיד לפני 7 חודשים בפני ועדת זיילר, החוקרת את התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשת האחים פריניאן והשוטר צחי בן-אור. במהלך העדות, שניתנה בדלתיים סגורות, השמיץ קראדי את מפקד הימ"ר לשעבר. היום התירה הוועדה לפרסום חלקים מעדותו של המפכ"ל, וחלקים מעדותו של גור שניתנה ביום חמישי האחרון.

בתצהיר שנחשף היום, מציג המפכ"ל את ניצב-משנה אמיר גור
חקירת המפכ``ל - סיבוב שני
ועדת זיילר פתחה סבב דיונים נוסף. ראשון הנחקרים: מפכ``ל המשטרה שהוזהר בעבר
לכתבה המלאה

, מפקד ימ"ר דרום לשעבר, כמטרידן, ואף טוען כי זה ניסה לאיים עליו. בתצהיר טוען המפכ"ל כי בפגישה שהתקיימה ביניהם אמר לו גור: "אתה יודע שמופעלים עליי לחצים לעשות לך בלגאן, על ידי אלו שיתמודדו מולך על המפכ"לות. קדם אותי ונסגור עניין".

קראדי אמר בתצהיר כי בדבריו של גור היתה נימה דקה ומרומזת של איום, וכן "מתקפת לחצים בלתי שגרתית שהפעיל עליי גור. אני מדגיש שבפגישה הזו ניתן היה להבין מגור שאם לא אקדמו, יפעלו כדי להרע לי בדרך כזו או אחרת". עוד נכתב בתצהיר כי המפכ"ל התלבט כיצד לפעול בעניין, ואמר שייחס את הדברים לאובססיביות של גור בעניין קידומו לדרגת תת-ניצב, וכי הוא חש שהם נובעים ממצוקה נפשית בה היה גור נתון.

"לגרסת המפכ"ל אין ידיים ורגליים"

"התצהיר מדבר בעד עצמו", אמר עורך דינו של קראדי, אלי זהר. "אם אנחנו מפרשים את מה שנאמר כניסיון סחיטה, זו פרשנות סבירה. קראדי היה נתון ללחץ, והעובדות מדברות בעד עצמן". לשאלה מדוע לא פעל אז קראדי בעניין, ענה זהר: "בשלב הזה אפשר היה לפרש זאת בצורה מעוותת, כנסיון נקמה מצד המפכ"ל על העדות של גור, וזו לא היתה הכוונה. בתום דיוני הוועדה, המפכ"ל יטפל בכל מסקנותיה והמלצותיה, לרבות הנושאים האישיים".

עורך דינו של גור, עו"ד שוקי שטיין, הגיב לדברים. "אם היה בפגישה ניסיון סחיטה, המפכ"ל היה מגיב", אמר שטיין.
"הדברים לא היו מעולם. המפכ"ל המציא אגדה. לגרסת המפכ"ל אין ידיים ורגליים. מה שקרה הוא ההפך: המפכ"ל עשה שימוש לרעה בכוח המשטרה, כדי להפעיל לחצים על גור לעזוב את המשטרה".

ביחס להודעת ה-SMS ששלח גור לקראדי, אמר שטיין כי "נצ"מ גור לא הוצב, כי המפכ"ל דאג שלא יוצב, מתוך ניסיון לייאש אותו. אם המפכ"ל היה חושב ששליחת הודעות זה לא תקין, מה מונע ממנו לשלוח לו SMS שבו הוא מבקש ממנו להפסיק את ההודעות? אף אחד לא שואל למה הוא טרח לשמור אותן, למה הוא חשב שחשוב לתעד אותן. הוא היה צריך להוציא את זה מיד".

ניצב משנה אמיר גור. צילום: ענת זכאי /images/archive/gallery/426/776.jpg

"המפכ"ל שקרן"

צו איסור הפרסום שהוטל על עדותו של מפכ"ל המשטרה קראדי, הוסר היום בהוראת ועדת זיילר. בזמנו, ביקש קראדי להשמיע חלק זה של עדותו בדלתיים סגורות, נוכח העובדה שפרסום החומר היה עלול להביך את גור, והוועדה נענתה לכך.

בשבוע שעבר העיד גם גור בפני הוועדה בדלתיים סגורות. בעדותו, התייחס גור לדברי המפכ"ל וטען שהמניע העיקרי לפניותיו היה רצונו לחזור לעיסוק מתאים במשטרה, לאחר שבמשך חודשים ארוכים לא שובץ בתפקיד כלשהו. לדבריו, עובדה זו הדירה שינה מעיניו, השפיעה קשות על מצב רוחו, השליכה על חיי המשפחה שלו וגרמה לו תחושות קשות בחייו החברתיים. מנגד, טען קראדי בעדותו כי הסכים לשבץ את גור בכמה תפקידים, אלא שגור אמר כי הוא מעדיף העלאה בדרגה, הכרוכה בשיבוץ הולם.

במהלך עדותו של גור התעורר ויכוח סוער בינו לבין פרקליטיו של המפכ"ל, כאשר אלה כינו את גור "שקרן". בתגובה ענו פרקליטיו של גור: "המפכ"ל בעצמו שקרן".

אישור הפרסום התאפשר לאחר שחברי הוועדה בחנו את כל החומר הרלוונטי הנוגע להאשמות וחילופי הדברים בין השניים, והגיעו למסקנה כי אין בחומר דבר שיכול להשליך על מסקנותיהם בתחום המקצועי או בהיבטים האישיים.

"דמי הותר"

במקביל, העיד הבוקר לפני הוועדה מפקד ימ"ר דרום לשעבר, נצ"מ יורם לוי, החשוד בקיום קשרים לא תקינים עם האחים פריניאן. "אין לי מה להסתיר ולא יהיה לי מה להסתיר", אמר נצ"מ לוי בפתח עדותו. "מזה כשנתיים אני נמצא בתחושה קשה. מעולם לא חשבתי שאצטרך להופיע בפני ועדת בדיקה ולהסביר מעשים שעשיתי במסגרת תפקידי".

בעדותו, שב לוי והדף את הטענות נגדו, בעיקר בכל הקשור לקשרים לא תקינים שניהל עם האחים פריניאן. לוי, שאחד האחים שימש לו כמקור, אמר: "מעולם לא היו לי קשרים לא תקינים עם אותה משפחה מדוברת. היחסים היו עם אחד מהם בלבד, ולא עם ארגון פשע, כפי שאומרים עליי".

לוי הוסיף כי יחסיו עם אותו בן משפחת פריניאן היו לטובת המערכת, ועל רקע מקצועי. "היחסים היו מתועדים, מדווחים ושקופים", אמר. "המטרה היתה אחת: להילחם בפשיעה. לא היתה מטרה אחרת". במקביל, שב לוי והזכיר לחברי הוועדה שחקירת מח"ש בעניינו נסגרה בנימוק של חוסר אשמה. "דמי הותר, אני מרגיש ששפכו את דמי", אמר.

לוי אף הגיב לשמועות, לפיהן מינויו למפקד הימ"ר בוצע עקב קשריו של המפכ"ל קראדי עם עמרי שרון ובעקבות העובדה, לכאורה, שהאחים פריניאן היו קבלני קולות של הליכוד. "אינני מכיר את עמרי שרון", אמר לוי. "מעולם לא פגשתי אותו ברחוב, ואני חושב שאף הוא איננו מכיר אותי".

במהלך עדותו, תקף גם לוי את נצ"מ גור וכן את סגן-ניצב גדי סיסו, בעקבות עדותם בשבוע שעבר בפני הוועדה. "הם אומני שקר, חולים", אמר לוי. "הם, ורק הם האחראים היחידים לאחת התקלות הגדולות של המשטרה בשנים האחרונות. כל המטרה שלהם, היא הפצת שקרים".

פרסום ראשון : 22/10/2006 10:52

http://nrg.co.il/online/1/ART1/494/764.html

חזרה למעלה

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!

קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!

WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR